ALTÁNY

PERGOLY

GARÁŽOVÁ STÁNÍ

ZAHRADNÍ DOMKY

BALKÓNY, PLOTY

 

 

Naše firma se zabývá zakázkovou výrobou zahradních dřevostaveb, altánů, pergol, zahradních domků, garážových stání, plotů,  zahradního nábytku a dřevěných doplňků.

 

Využití pergoly

Pergola nemusí sloužit pouze jako decentní stříška u grilu,ale i jako přístřešek pro auto, nebo úložiště dřeva či nářadí. Pergola může být zastřešena nebo jen porostlá popínavými rostlinami.

 

Krytina

Chcete-li dřevostavbu, která Vás nebo vaše auto bude chránit před deštěm, můžeme ji zastřešit různými materiály, např.průhledným komůrkovým polykarbonátem, který zajistí dostatek světla pod vaši pergolou.

Druhou variantou je prkenný nebo palubkový 19mm záklop pokrytý asfaltovou krytinou (tzv. šindelem), který Vám nabídneme v širokém sortimentu barev ale i tvarů.

 

Materiál  

Na výrobu pergoly používáme pečlivě vybrané vzduchosuché smrkové dřevo (cca 17-22% vlhkosti). Na přání zákazníka je možno na dřevostavbu použít KVH hranol, jedná se o konstrukční hranol spojený cinkovými ozuby. Veškerý materiál je hoblovaný a broušený do hladka, hrany ofrézovány horní frézkou do kulata , sraženy (45* pokos) nebo ozdobně ofrézovány přímo Vámi vybranou frézkou. Na případné mízní kanálky používáme zásmolkovou frézu, která mízu odstraní a zamezí její vytékání. Konce trámů se zařezávají na 45* , pro větší estetický vzhled se trámy zaoblují, případně vyřezávají.

 

Ukotvení

Stojky dřevostavby musí být uchyceny v kovových patkách, které jsou zabetonovány do nezámrzné hloubky.

 

Nátěr dřevostavby

Dřevo musí být důkladně ošetřeno impregnací (základním nátěrem) a poté 2x natřeno silnovrstvou lazurou. Používáme základní nátěr xylamon a následně ve dvou vrstvách silnovrstvou lazuru xyladecor oversol, která nabízí širokou škálu barevných odstínů a dlouhou životnost.

 

Doprava

Doprava je do 60 km zdarma.